Masažo terapijos galia

 

Daugumai žmonių masažas dažniausiai asocijuojasi su atsipalaidavimu, poilsiu, SPA procedūromis, tačiau retas kuris, ypač sveikatos problemų neturintis žmogus, susimąsto, kad tai puiki prevencinė priemonė norint palaikyti puikią savijautą, raumenų aktyvumą, ilgiau išlikti jauniems, energingiems, žvaliems. Kitu atveju, kai masažas nėra skirtas tik atsipalaidavimui ar naudojamas kaip prevencinė priemonė, gydomojo masažo terapija daro tikrus stebuklus.

Turbūt akivaizdu, ir tai jau tapę neginčijamu faktu, jog dažniausiai kaklo, nugaros skausmai kamuoja sėdimą darbą dirbančius žmones, kurie mažai juda ir laisvalaikiu renkasi ne aktyvų gyvenimo būdą, o kiurksojimą namuose priešais televizorių. Poilsį kiekvienas suprantame ir vertiname skirtingai, tačiau ar gerai darome leisdami sau tinginiauti? Privalu skiepyti būtino judėjimo įpročius tiek jauniems, tiek vyresniems žmonėms, norint išvengti didesnių sveikatos problemų, kurios negydomos ateityje gali turėti itin rimtų pasekmių.

Gydomasis masažas tai viena geriausių gydymo priemonių, nenaudojant vaistų, prifarširuotų chemijos. Tiesa, gydomojo masažo terapija nebūtinai skiriama tiems, kurie juda mažai, nesimankština, dirba sėdimą darbą. Tai dar viena klaidinga, visuomenėje vyraujanti nuomonė, jog į masažą eiti reikia tik tada, kai skauda nugarą ar kaklą. Gydomieji masažai rekomenduojami tiems, kurie serga sausgyslių ligomis, yra patyrę minkštųjų audinių, sąnarių traumas, rankų ar kojų lūžius, esant iškrypusiam stuburui, sergant periferinės sistemos ligomis, ypač rekomenduojamas sergantiems stuburo ir sąnarių, širdies ir kraujagyslių ligomis, po operacijų. Dažnai gydomasis masažas skiriamas reabilitacijos metu, esant reikiamybei atstatyti nusilpusius raumenis, suaktyvinti jų darbą.

Niekada negalvokite, kad vaistai – geriausias būdas malšinti skausmą. Taip, jie dažnai padeda tą akimirką pasijusti geriau, tačiau esant lėtiniam skausmui vaistai nebepadės, priežasties reikia ieškoti giliau, kreiptis į patyrusius specialistus, kurie skirs efektyviausią gydymo būdą. Patarimais dalinasi www.balanzoslo.no Pamatysite, jog gydomasis masažas ne tik skiriamas dažniausiai, tačiau ir jo poveikis laikomas stebuklingu. Jau po kelių masažo terapijų pasijusite žymiai geriau: energingesni, žvalesni, kūnas pasidarys lengvesnis, lankstesnis, nurims arba visai išnyks kamavęs skausmas (priklauso nuo situacijos rimtumo), net nuotaika taps pakilesnė. Natūralu jog, žmogus, kamuojamas skausmo, pasidaro dirglus, nervingas, dažniau jaučia nuovargį, nenorą užsiimti mėgstama veikla, kas yra tiesus kelias depresijos link. Neišsigąskite, jog po pirmojo masažo skausmas gali šiek tiek suaktyvėti, apie tai jus informuos masažistas, o jau po kelių dienų pasijusite žymiai geriau nei prieš stebuklingąją masažo terapiją.

Ne veltui sakoma, jog  rankos daro stebuklus. Taip nesakyčiau, jeigu nebūčiau patyrusi savo kailiu: gydomasis masažas padėjo pasveikti po nugaros traumos, padėjo atitaisyti iškrypusį stuburą, vėliau palaikyti puikią savijautą. Žinoma, privalu nepamiršti aktyvaus gyvenimo būdo, sveikos gyvensenos ir pozityvaus mąstymo. Visi šie dalykai drauge – kelias į sveiką ir ilgą gyvenimą, kurio esame verti.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here