Žiūrėkite vaizdo medžiagą: šimpanzė Elya, kuri nuolat valo stiklus

0
291

Rusijoje gyvenanti rūpestingoji šimpanzė kiekvieną rytą atsikėlusi puola skuduru šveisti savo aptvaro stiklus, kol ant jų nelieka nei dėmelės, ir valyti visą savo aptvarą.

Šimpanzė, pamišusi dėl savo aptvaro blizgėjimo ir švaros, beveik visą dieną praleidžia šveisdama stiklus.

Šimpanzė Elya, kuri gyvena Rostovo prie Dono zoologijos sode, pietvakarių Rusijos Rostovo srities regione, dažnai stebi, ką veikia zoologijos sodo darbuotojai.

Neseniai zoologijos sodo vadovybės nurodymu vietoj senų metalinių strypų Elyos aptvare buvo įstatyti nauji stiklai, kad lankytojai geriau matytų šimpanzes. Kaip praneša „Daily Mail”,  pamačiusi, kaip tvarkosi zoologijos sodo darbuotojai, ir radusi išmestą skudurą, Elya nusprendė, kad ji gali pasidarbuoti ne blogiau už juos.

Gyvūnų prižiūrėtojo nufilmuotoje medžiagoje matyti, kaip Elya stengiasi kasdien valyti stiklus ir, paėmusi narvui valyti skirtą šepetį, nori išvalyti ir grindis, tačiau, bandydama įsitempti į aptvarą, netyčia jį sulaužo.

Gyvūnų prižiūrėtoja Polina Fishmanm pasakojo pastebėjusi šimpanzės elgesio pasikeitimą po to, kai Elya buvo perkelta į naują aptvarą.

Zoologė Olga Streltsova sakė, kad Elyos veiksmai nėra vien paprastas žmonių elgesio mėgdžiojimas, ir kad šimpanzė iš tikrųjų norėjo pagerinti savo gyvenamąją aplinką. Ši filmuota medžiaga, paskelbta interneto svetainėse, netrukus labai išpopuliarėjo tarp gyvūnų mylėtojų.

PALIKTI KOMENTARĄ