Pasaulis yra nuostabus. Jis kupinas neįtikėtino grožio vietų, apie kurias dauguma iš mūsų nė nesame girdėję – nuo prarastų miestų, iki mistiškų istorinių vietovių ir pasaulio stebuklų. Todėl siūlome jums iš arčiau susipažinti su nuostabiomis pasaulio vietomis, kurių niekada nepamiršite.

10. „Keturių sezonų kurortas Bora Bora“ (angl. „Four seasons resort Bora Bora“)

„Keturių sezonų kurortas Bora Bora“ yra prabangus kurortas, esantis Motu Tehotu, Bora Bora saloje (priklausančioje Prancūzijos Polinezijos saloms).

Four season resort Bora Bora
Stulbinamo grožio „Bora Bora“ kurortas.
Bora Bora kurortas
Nepamirštamas poilsis „Keturių metų laikų kurorte Bora Bora“.

9. Paterswoldse Meer ežeras, Groningenas, Olandija

Čiuožinėjimas ledu ant Paterswoldse Meer ežero – tai nuostabi ir nepamirštama atrakcija. Šis ežeras yra Groningeno miesto pietinėje dalyje. Mėgausitės ne tik smagiu slidinėjimu, tačiau taip pat galėsite grožėtis ir nuostabaus grožio apylinkėmis.

Paterswoldse Meer ežeras
Paterswoldse Meer ežeras pietinėje Groningeno dalyje.

8. Tian Tan Buda statula Lantau saloje, Honkonge

Tian Tan Buda yra viena iš gausiausiai turistų lankomų vietų Honkonge. Ši statula, taip pat žinoma kaip Didžioji Buda, yra pati didžiausia pasaulyje Budos statula. Iš bronzos pagaminta statula yra 34 m. aukščio ir sveria net 250 tonų. Ji pastatyta 1993 m. gruodžio mėn. Tai pagrindinis Honkonge esantis budizmo centras.

Tian Tan Buda statula
Tian Tan Buda statula Honkonge.

7. Mėlynieji urvai (arba Mėlynosios olos), Zakynthos sala, Graikija

Mėlynųjų urvų vila tikriausiai yra viena iš puikiausių jūsų viešnagei skirtų vietų Zakynthos – didžiausioje Jonijos jūros saloje. Vakarinėje Zakynthos salos pakrantėje galima išvysti nepakartojamo grožio vaizdą – mėlynuosius urvus. Jie taip pat vadinami „Volimes urvais“ – pavadinimas kilo nuo gražiu kraštovaizdžiu pasižyminčio kaimelio, kuriame yra šie urvai. Šioje salos dalyje rasite visą tai, ko galite ieškoti.

Mėlynieji urvai
Mėlynieji urvai Zakynthos saloje.
Mėlynųjų urvų vila
Vila, kurioje rekomenduojama apsistoti nuvykus į Zakynthos salą.

6. Preikestolen uola, Stavangeris, Norvegija

Preikestolen uola yra viena iš labiausiai lankomų turistinių vietų Norvegijoje. Ši uola siekia net 604 m. virš jūros lygio. Kasmet šioje vietoje apsilanko apytiksliai 150,000 – 200,000 turistų. Norint užlipti ant Preikestolen uolos, reikia kopti 3,8 km.

Preikestolen uola
Preikestolen uola Norvegijoje.

5. Plitvicos ežerų nacionalinis parkas, Kroatija

Jei jūs esate iš tų žmonių, kurie kolekcionuoja pačių gražiausių pasaulio vietų sąrašą, tuomet Plitvicos ežerų nacionalinis parkas neabejotinai turėtų į jį patekti. Plitvicos ežerų nacionalinis parkas yra pats seniausias nacionalinis parkas pietryčių Europoje ir didžiausias nacionalinis parkas Kroatijoje. Kasmet šiame parke apsilanko daugiau nei 1,2 mln. turistų.

Plitvicos ežerų nacionalinis parkas
Plitvicos ežerų nacionalinis parkas Kroatijoje.
Plitvicos ežerai žiemą
Plitvicos ežerai žiemą.

4. Krištolinis turkio ežeras (arba „Wuhua Hai“ – Penkių gėlių ežeras), Jiuzhaigou nacionalinis parkas, Kinija

Šis Krištolinis turkio ežeras puikiai žinomas dėl savo unikalumo. Krištolo skaidrumo vanduo atrodo lyg būtų nepaliestas ištisus šimtmečius. Ežeras taip pat žinomas kaip Penkių gėlių ežeras. Didžiulė spalvinė įvairovė – turkio, mėlyna, žalia geltona ir kt. – paverčia šį ežerą tikru stebuklu. Kiekvienais metais šį stebuklą pamato beveik 200,000 turistų.

Krištolinis turkio ežeras
Krištolinis turkio ežeras Kinijoje.
Penkių gėlių ežeras
Šis ežeras yra tikras gamtos stebuklas.

3. Benteng Chittorgarh, Indija

Ši vieta, esanti Indijos vakaruose, traukia daugybės istoriją mėgstančių žmonių dėmesį. Tai vienas iš didžiausių fortų Indijoje. Chittor pasižymi nuostabiu kraštovaizdžiu ir ypatingomis savybėmis. Nepaisant grožio, ši vieta taip pat turi ir turtingą istoriją, kuri praturtina turistų žinias apie Indijos istoriją ir kultūrą. Šiame forte galite išvysti rūmus, šventyklas ir pilis.

Benteng Chittorgarh fortas
Benteng Chittorgarh fortas Indijoje.

2. Capilano Suspension tiltas, Vankuveris, Kanada

Capilano Suspension – tai iš kedro lentų pagamintas tiltas, esantis virš Capilano upės. Jo ilgis siekia 140 m., o aukštis – 70 m. Šis tiltas kasmet pritraukia daugiau nei 800,000 turistų iš viso pasaulio.

Capilano Suspension tiltas
Capilano Suspension tiltas Kanadoje.

1. Marqueyssac sodai, Vézac, Prancūzija

Vézac miestelis, esantis Prancūzijos Dordogne regione, gali didžiuotis turėdamas vienus gražiausių Marqueyssac sodų pasaulyje. Šios įspūdingai atrodančios natūralios skulptūros juosia Château de Marqueyssac – pastatyta dar 17 amžiuje. Sode vyraujantis dizainas yra labai kruopščiai saugomas ir prižiūrimas – šis dizainas buvo sukurtas daugiau nei prieš 300 metų.

Marqueyssac sodai
Marqueyssac sodai Prancūzijoje.

PALIKTI KOMENTARĄ